یونیت

از اجزای یونیت دندانپزشکی نیز می توان به آب دهان دندان و شیر آب اشاره کرد که باید قابل تنظیم باشند، همچنین سیستم ساکشن یونیت دندانپزشکی که از نازل ها، ترمینال ها و لوله ها تشکیل شده است نیز به همان اندازه مهم است.

یونیت دندانپزشکی ایتالیایی باید به راحتی فعال شود و در سمت چپ اپراتور قرار دارد.

توصیه می شود روزانه با جاروبرقی مایع ضد عفونی کننده آن را تمیز کنید، از سوی دیگر، لامپ عنصری است که امکان دید صحیح از میدان عملیات را فراهم می کند.

مهم است که مفصل بندی شود تا دندانپزشک بتواند آن را در موقعیت مورد نظر قرار دهد.

برخی از اجزای آن منبع انرژی، لامپ، ترانسفورماتور، بازتابنده یا خازن هستند، علاوه بر قطعات تشکیل دهنده یونیت دندانپزشکی، باید اتصالات لازم برای عملکرد بهینه صندلی را نیز در نظر گرفت.

در این میان داشتن یک خط برق و خروجی آب برای تف کن، حداقل شش کنتاکت برق، کلید حرارتی، خطوط برق 220 و 110 ولت و یک کلید اصلی دستی برای قطع برق در پایان روز مهم است.

سطح آن باید با مواد ضدعفونی کننده قابل شستشو باشد، یکی دیگر از اجزای یونیت دندانی چیزی است که می توانیم به عنوان سینی ابزارهای دندانپزشکی تعریف کنیم.

این باید به راحتی در دسترس دندانپزشک باشد و علاوه بر این، باید به محفظه هایی برای قرار دادن وسایل مختلف تقسیم شود، برخی از ویژگی های توصیه شده این است که بادوام و از فولاد ضد زنگ ساخته شده است.

در نهایت به لوله تجهیزات دندانپزشکی می رسیم که برای قرار دادن ابزارهای چرخشی صاف یا پیچ دار، دوربین داخل دهانی، سونوگرافی و لامپ کیورینگ استفاده می شود.

یکی دیگر از اجزای یونیت دندان، به اصطلاح سرنگ سه کاره (آب، هوا، اسپری) است، دستگاهی که با لوله های صندلی دندانپزشکی سازگار است.

در نهایت پدال یونیت دندانی را داریم، عنصری که برای فعال کردن و استفاده از عملکردهای صندلی و ابزار لوله استفاده می‌شود، می تواند به صورت عمودی یا جانبی فعال شده و مربع، مستطیل یا گرد باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *