گل محمدی

مطالعات همچنین اثربخشی عصاره گل محمدی خشک کیلویی ۱۴۰۱ و خواص ضد التهابی و ضد عفونی آن را به اثبات رسانده است که این خواص آن را به عنوان یک ماده ضروری در کنار سایر مواد تشکیل دهنده در برخی از داروهای مورد استفاده در درمان ملتحمه چشم، خشکی چشم و داکریوسیستیت حاد تبدیل کرده است.

عصاره گل محمدی استخراج شده از گل محمدی فرانسوی دارای خواص درمانی در برابر درماتیت، به ویژه التهاب ناشی از قرار گرفتن طولانی مدت پوست در معرض اشعه ماوراء بنفش خورشید و ایجاد آسیب به پوست پس از آن است، زیرا اشعه ماوراء بنفش کاتالیزوری برای پوست است.

عصاره گل محمدی همچنین حاوی مقادیر بالایی از آنتی اکسیدان است، زیرا خوردن ۱۰۰ میکروگرم در میلی متر از آن معادل مصرف ۱۰ میکروگرم در میلی متر ویتامین C است و آنتی اکسیدان ها نقش مهمی در حفظ سلامت بدن دارند، زیرا از آسیب به سلول ها و سلول ها جلوگیری می کنند.

تحریک ترمیم ماده ژنتیکی در صورتی که سلول ها در نتیجه تأثیرات مختلف داخلی و خارجی آسیب ببینند.

بنابراین، گل محمدی و عصاره آن به عنوان یک ماده غذایی غنی از این عناصر مهم برای سلامت بدن طبقه بندی شد.

گلاب به کاهش تحریک و قرمزی پوست کمک می کند و حاوی مواد ضد التهابی و ضد عفونی کننده است که توانایی آن را در رفع آکنه توضیح می دهد و به بهبود ظاهر پوست و شفافیت صورت کمک می کند.

گلاب حاوی موادی است که به شل شدن ماهیچه های پوشاننده لوله های برونش کمک می کند و همچنین تحریکات گلو و مجاری تنفسی را کاهش می دهد، بنابراین اثربخشی این مواد ثابت شده است که عصاره گل محمدی را علاوه بر شل کننده و گشادکننده برونش، به عنوان یک شل کننده و گشاد کننده برونش موثر تبدیل می کند.

گل محمدی دمشق با اثر موثر آن بر عملکرد مغز و کمک به درمان مشکلات حافظه مانند زوال عقل و آلزایمر مرتبط است، زیرا مطالعات نشان داده اند که عصاره گل محمدی سرشار از عناصری است که رشد نورون ها مانند کلروفرم را تحریک می کند و همچنین برای مهار عناصری که باعث ایجاد بیماری آلزایمر می شوند، کار می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *