رب انار

همه می دانیم که انار خواص زیادی دارد و طبیعتا رب انار درجه یک ۱۴۰۱ به دست آمده نیز خواص مشابهی دارد، حدود ۱۰۰ سال از زمانی که بشر به فواید انار و خواص درمانی آن پی برده است می گذرد.

جنبه های مهم در تعیین کیفیت و اصالت هر محصول غذایی عبارتند از طعم، رنگ، عطر، ارزش غذایی و بافت، در کیفیت رب انار به دلیل مایع بودن و افزودن آن به سایر غذاها، بافت آن اهمیت چندانی ندارد، اما بافت رب بسیار مهم است.

پرس ها انواع مختلفی دارند اما در صورت فشار دادن میوه هایی مانند انار یا سایر مرکبات از پرس مخصوص با فشار مناسب استفاده می شود زیرا اگر فشار بیشتر از حد معمول باشد تانن بیشتری وارد می شود.

آب انار از پوست گرفته می شود و شکل بزرگ را روی کیفیت رب انار به دست می آورد.

پس از آن، آب استخراج شده از انار را برای چند دقیقه در دمای پایین در دستگاه مخصوصی به نام دیگ پخت خلاء قرار می دهند تا فرآیند تغلیظ انجام شود.

رب انار

سپس بلافاصله در بطری های شیشه ای ریخته شده و در خلاء بسته بندی می شود.

ترکیبات فعال در عطر و بخشی از طعم موجود در رب انار، مانند هر ماده غذایی دیگر، عمدتاً فرار است و در شرایطی که آب انار در رب غلیظ است، قبل از آب تبخیر شده و از محصول خارج می شود، مگر اینکه بخارات آن خارج شود.

با تقطیر جدا شده و به عنوان طعم اولیه به محصول نهایی اضافه می شود.

سایر اجزای طعمه غیرفرار هستند، اما برخی از آنها در طی فرآیند تغلیظ با واکنش های شیمیایی به ترکیبات دیگر تبدیل می شوند.

گروه صنایع غذایی اصالت با بهره گیری از مدرن ترین ماشین آلات و تجهیزات روز دنیا سعی در ارائه بهترین محصولات و فرآورده های غذایی از جمله رب انار سالم و تولید محصولات خوشمزه و رنگارنگ دارد.

پس فراموش نکنید که آن را به مشتریان عزیز معرفی کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *