زیتون

بنابراین، متوجه می شویم که زیتون تک نفره دارای خواص مفید بسیاری برای سلامتی، به ویژه برای قلب است.

سلامتی و سایر بیماری ها و میوه های زیتون حاوی ترکیباتی هستند که ترکیبات فنولیک عامل طعم تلخ و تند آن هستند.

ویتامین E و کاروتنوئیدها نقش حیاتی در مبارزه با سرطان، عفونت ها، بیماری عروق کرونر و دیابت دارند.

میوه زیتون همچنین حاوی مقادیر خوبی از مواد معدنی مانند کلسیم، مس، آهن، منگنز و روی است.

علاوه بر این، آنها منابع کوچکی از ویتامین های B کمپلکس مانند نیاسین، کولین و اسید پانتوتنیک هستند.

تمام چربی های اشباع نشده و پلی فنول های موجود در زیتون به جلوگیری از اکسیداسیون کلسترول کمک می کند و در نتیجه اثر محافظتی قابل توجهی در برابر تصلب شرایین و بیماری های قلبی عروقی مانند سکته و حمله قلبی دارد.

پلی فنول ها، ویتامین E و بتاکاروتن آنتی اکسیدان هستند و اتفاقا مهم ترین مواد موجود در زیتون هستند، به پیشگیری از سرطان، کاهش پیری زودرس و بیماری قلبی کمک می کند.

زیتون سرشار از ویتامین D، کلسیم و فسفر است که همگی نقش مهمی در رشد استخوان، بازسازی و جلوگیری از مشکلات استخوانی مانند راشیتیسم در کودکان و پوکی استخوان در بزرگسالان دارند.

زیتون

علاوه بر این که زیتون برای مبارزه با کلسترول عمل می کند، پلی فنول ها با جلوگیری از تشکیل لخته های خون و گشاد شدن عروق، تأثیر مفیدی بر سیستم قلبی عروقی دارند، همه اینها عملکرد قلب را بهبود می بخشد.

زیتون عملکرد کبد و روده را بهبود می بخشد و به پاکسازی روده بزرگ و مبارزه با یبوست کمک می کند، زیرا حاوی فیبر زیادی است که باعث بهبود عملکرد و سلامت می شود.

از آنجایی که حاوی مواد معدنی ارزشمندی است، زیتون به عنوان یک مکمل غذایی برای دادن انرژی، قدرت و مواد مغذی بیشتر به بدن بسیار عالی است.

شناخته شده است که آنتی اکسیدان ها تأثیر مفیدی بر سلامت پوست دارند، زیرا به جلوگیری از آسیب ناشی از رادیکال های آزاد به بافت های پوست کمک می کنند.

زیتون همچنین حاوی مقادیر زیادی بتاکاروتن، ویتامین A و ویتامین E است که نقش مهمی در تحریک بازسازی پوست و محافظت از پوست دارند.

ویتامین A نه تنها برای سلامت پوست مفید است، بلکه برای بینایی نیز ضروری است، زیتون برای سلامت و ایمنی چشم استفاده می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *