ساکشن

دستگاه های ساکشن قابل حمل فشار منفی ایجاد می کنند که از طریق نوع خاصی از لوله اتصال پلاستیکی به نام کاتتر یکبار مصرف هدایت می شود.

فشار منفی یک اثر خلاء ایجاد می کند که خون، مخاط یا ترشحات مشابه را از گلو خارج می کند.

سپس ترشحات به طور خودکار در ظرف جمع آوری توزیع می شود.

به منظور ایجاد فشار منفی و حذف ترشحات، دستگاه ساکشن جراحی قابل حمل به چند فناوری کلیدی متکی هستند.

ساکشن

در اینجا لیست کوتاهی از متداول ترین اجزای یک دستگاه مکش آورده شده است.

  • باتری‌های یکبار مصرف یا قابل شارژ: ماشین‌های مکنده با باتری‌های قدرتمند مجهز شده‌اند تا اطمینان حاصل شود که می‌توانند قابلیت مکش را در زمانی که منبع تغذیه قابل اعتمادی در دسترس نیست، ارائه دهند.
  • پمپ مکش/خلاء: پمپ خلاء اغلب در داخل آسپیراتور قرار دارد. این همان چیزی است که باعث فشار منفی می شود و برای عملکرد دستگاه مکش ضروری است.
  • لوله اتصال: این پمپ خلاء را به قوطی جمع آوری متصل می کند. هرگز نباید محتویات داخل قوطی جمع آوری را لمس کند.
  • لوله استریل بیمار: لوله بیمار به نوک ساکشن متصل می شود و ترشحات بیمار را به داخل قوطی جمع آوری می کند. لوله های استریل بیمار پس از هر جلسه ساکشن باید به درستی دور ریخته شود.
  • قوطی یکبار مصرف: قوطی یکبار مصرف ترشحات بیمار را نگه می دارد و اغلب قابلیت محافظت از سرریز را در صورت ساکشن مایعات بیش از حد از بیمار فراهم می کند. این قوطی باید یکبار مصرف باشد تا اطمینان حاصل شود که تمام قسمت های دستگاه مکش استریل می مانند.
  • سیم برق: دستگاه های مکش قابل حمل دارای یک سیم برق هستند که می توان از آن برای شارژ دستگاه در زمانی که نزدیک به پریز برق هستید استفاده کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *