شکلات تخته ای سبز

تجربه لذت در خوردن شکلات تخته ای سبز می تواند قبل از هر چیز به دلیل مولفه های عصبی فیزیولوژیکی باشد.

شکلات سرشار از آمینو اسیدهای شاخه ای و به ویژه تریپتوفان است که سطح سروتونین خون را افزایش می دهد، انتقال دهنده عصبی که باعث ایجاد احساسات آرامش بخش و لذت بخش می شود.

افزایش غلظت سروتونین پلاسما به خصوص در افرادی که شکلات سفید مصرف می کنند مشاهده شده است،

احتمالاً به دلیل محتوای کربوهیدرات بالاتر در این نوع شکلات به جای شکلات تلخ. علاوه بر این، وجود منیزیم توانایی بدن را برای سازگاری با استرس بهبود می بخشد.

اما لذت تجربه شده در خوردن شکلات را نمی توان صرفاً با مؤلفه های عصبی فیزیولوژیکی توجیه کرد. شکلات می تواند دلخواه باشد زیرا یک تجربه حسی منحصر به فرد را فراهم می کند.

بر اساس دید، آماده سازی، خاطرات تجربیات گذشته شکلات، بافت و طعم، برای اکثر مردم جذابیت لذت گرا دارد.

شکلات تخته ای سبز

بنابراین، نباید این ایده را دست کم بگیریم که مصرف شکلات ارزش مثبتی دارد زیرا در درجه اول با خاطرات دوران کودکی، غریزه مادری، محبت، لحظات جشن و زمینه های عاطفی مانند موقعیت های جشن و گردهمایی های خانوادگی مرتبط است.

در واقع، یک رابطه متقابل بین خلق و خو و غذا وجود دارد: غذا می تواند بر خلق و خوی فرد تأثیر بگذارد و برعکس، حالات عاطفی خاص می تواند منجر به انتخاب یک غذای خاص شود.

بنابراین جای تعجب نیست که در برخی موارد، «شکلات را ارزان‌تر از درمان بدانیم.

نزدیک به سه هزار نفر که افسردگی بالینی را تجربه کرده بودند در مورد هوس غذایی در هنگام افسردگی مصاحبه شدند.

از کل نمونه، ۴۵ درصد گزارش کردند که هوس شکلات در هنگام افسردگی، به ویژه در میان زنان، با توضیحات مرتبط زیر: نقش افزایش لذت آن. توانایی آن برای بهبود افسردگی و کاهش تحریک و اضطراب. طعم منحصر به فرد آن؛ “احساس در دهان” آن؛ بافت آن؛ بوی آن؛ و در نهایت رنگ آن .

ارتباط خاصی بین میل به شیرینی به طور کلی و به طور خاص تر، برای محصولات شکلاتی در طول دوره قاعدگی پیدا شده است.

شکلات ممکن است در این دوره بحرانی و همچنین زمانی که زنان وارد یائسگی می‌شوند، اثر ضدافسردگی ایجاد کند، زمانی که در واقع، اغلب هوس شدید ناگهانی برای شکلات پیدا می‌کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *