خیارشور

تجمع آنچه به عنوان رادیکال های آزاد در بدن ما شناخته می شود می تواند منجر به بسیاری از بیماری های مزمن شود، اما خوشبختانه آنتی اکسیدان ها به از بین بردن این رادیکال ها کمک می کنند و خیارشور خانگی دبه ای منبع مهم این آنتی اکسیدان ها است.

یک مطالعه قدرت آنتی اکسیدانی خیارشور را با ارائه پودر خیارشور به 30 فرد مسن اندازه گیری کرد.

به گفته Healthline، در پایان این مطالعه 30 روزه، پودر خیارشورباعث افزایش قابل توجهی در چندین نشانگر فعالیت آنتی اکسیدانی و بهبود وضعیت کلی آنها شد.

با این حال، توجه به این نکته مهم است که پودر خیارشور مورد استفاده در این مطالعه احتمالاً حاوی دوز بالاتری از آنتی اکسیدان نسبت به مصرف معمولی خیارشور است.

ما همیشه توصیه هایی را می شنویم که برای افزایش هیدراتاسیون بدن، مقدار زیادی آب بنوشیم.

هیدراتاسیون بر بسیاری از فرآیندهای بدن ما تأثیر می گذارد، از فعالیت بدنی شروع می شود و با متابولیسم ختم می شود.

خیارشور

آب همچنین در فرآیندهایی مانند تنظیم دمای بدن و انتقال مواد مغذی نقش دارد.

در حالی که ما بیشتر نیازهای مایعات خود را با نوشیدن آب یا مایعات دیگر تامین می کنیم، برخی افراد ممکن است تا 40 درصد از کل آب مصرفی خود را از طریق غذا دریافت کنند.

به ویژه میوه ها و سبزیجات می توانند منبع خوبی از آب در رژیم غذایی ما باشند.

و از آنجایی که خیارشور تقریباً 96 درصد آب است، به ویژه در ارتقاء هیدراتاسیون مؤثر است و می تواند به شما در رفع نیاز روزانه به مایعات کمک کند.

خیارشور می تواند به روش های مختلف به کاهش وزن شما کمک کند، زیرا کالری بسیار کمی دارد، زیرا هر فنجان خیارشور 104 گرم تنها حاوی 16 کالری است، در حالی که خیار 300 گرم تنها حاوی 45 کالری است.

بنابراین، اگر در تلاش برای کاهش وزن هستید، خیارشور می‌تواند بخشی ضروری از رژیم غذایی شما باشد.

علاوه بر این، محتوای بالای آب خیارشور می تواند به کاهش وزن نیز کمک کند.

تجزیه و تحلیل 13 مطالعه شامل 3628 نفر انجام شد و نتیجه این بود که خوردن غذاهایی با محتوای آب بالا و محتوای کالری کم با کاهش قابل توجه وزن همراه بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *