کاشی لعابدار سنتی به عنوان کاشی سنتی بین کابینتی به جای انواع کاشی طرح دار مورد استفاده قرار می گیرد و در داخل ساختمان ، محبوبیت زیادی دارد. اگرچه مقاومت در برابر سایش کاشی های لعاب کمی کمتر از کاشی های شیشه ای است ، اما مقاومت در برابر سایش محصولات واجد شرایط قطعاً می تواند نیازهای استفاده در منزل را برآورده کند. برای خرید آن بهتر است به فروشندگان و فروشگاه های مطمئن و معتبر مراجعه کنید. کاشی بین کابینتی سه بعدی نیز از جمله پرفروش ترین آن هاست.

خرید کاشی لعابدار سنتی از فروشنده مطمئن

میزان خرید کاشی سنتی در چند ماه اخیر

میزان خرید کاشی سنتی در چند ماه اخیر صنعت کاشی و سرامیک همبستگی بالایی با صنعت سیمان و ساخت و ساز دارد که به طور کلی این صنایع به شرایط اقتصاد کلان و جو حاکم بر اقتصاد تکیه دارند. به طوری که در دوره رونق اقتصادی و افزایش حجم نقدینگی در کشور و افزایش ساخت و ساز در جامعه شاهد افزایش میزان فروش شرکت‌های گروه کاشی و سرامیک می‌باشیم. به دلیل افزایش نرخ تورم در سال 1400شاهد رشد قیمتی در همه بخش‌ها بوده‌ایم که در صنعت ساخت و ساز و مسکن نیز این موضوع نیز بروز کرد و روند قیمتی روز به روز در حال افزایش بوده است به طوری که سطح قیمتی در بازار مسکن و ساختمان بیش از دوبرابر افزایش قیمت را تجربه کرده است.

مصالح مورد نیاز صنعت ساخت و ساز ساختمان با روند نرخ‌گذاری متفاوتی به بازار عرضه می‌شود. به طور مثال در بازار میله‌گرد و آهن شاهد قیمت‌گذاری براساس قیمت بازاری این محصولات می‌باشیم اما نرخ بعضی از محصولات نیاز به مجوز دارد. در صورت عدم کسب مجوز افزایش قیمت محصولات تولید در شرایط تورمی می‌تواند منجر به رکود شرکت و صنعت گردد. چندی پیش شاهد افزایش نرخ فروش سیمان بوده‌ایم و در روزهای اخیر شاهد افزایش 20 درصدی نرخ فروش کاشی و سرامیک هستیم. افزایش قیمت فروش این محصولات می‌تواند منجر به افزایش درآمد شرکت‌های فعال در این گروه گردد.

اما نکته بسیار مهم، افزایش هزینه ساخت مسکن و ساختمان می ‎باشد که در نهایت منجر به کاهش تقاضا برای ساخت و ساز و کاهش تقاضا برای مصالح ساختمانی همچون کاشی و سرامیک می‌گردد. بنابراین نمی‌توان به افزایش نرخ فروش کاشی و سرامیک در بازار داخل تنها به دیده مثبت نگاه کرد، اگرچه اثرات مثبت این خبر به صورت افزایش تقاضا برای سهام‌های کاشی و سرامیک نمود پیدا کرده است اما در بلند مدت متغیری اثرگذار جهت افزایش درآمد شرکت‌های کاشی و سرامیک به شمار نمی‌رود.

همه چیز درباره خرید کاشی لعابدار

همه چیز درباره خرید کاشی لعابدار کاشی های لعاب دار قبل از اینکه فرآیند پخت آنها را در دمای بالا انجام دهند ، با یک لایه مینا یا شیشه مایع پوشانده می شوند، اما از طرف دیگر کاشی های بدون لعاب نیازی به هیچ گونه پوشش اضافی ندارند و پس از پخت در کوره آماده استفاده هستند. کاشی های لعاب دار به دلیل داشتن سطح ظریف و لغزنده ای که دارند عمدتا در ساختمانهای مسکونی استفاده می شوند اما کاشی های بدون لعاب به دلیل داشتن سطح ضد لغزش و طبیعی معمولاً در فضای باز، مناطق تجاری و همچنین مناطق مرطوب استفاده می شوند.

کاشی های لعاب دار به دلیل داشتن سطح غیر متخلخل و ضد خراش به ندرت لک می شوند، اما کاشی های بدون لعاب، حتی آنهایی که سطح ضدخش دارند، به راحتی لک می شوند، این به دلیل سطح طبیعی آنهاست که می توانند مایعات را به راحتی جذب کنند. کاشی های لعابدار نازک تر هستند و چگالی کمتری نسبت به کاشی های بدون لعاب دارند. کاشی های لعاب دار با استفاده از فناوری چاپ جوهر افشان در انتخاب گسترده ای از الگوها و چاپها از جمله چاپ دیجیتال موجودند، اما طرح های کاشی های بدون لعاب بسیار طبیعی، روستایی و خاکی به نظر می رسند.

فاکتور های مهم هنگام خرید کاشی

فاکتور های مهم هنگام خرید کاشی چند نکته مهم در خرید کاشی و سرامیک می توان مد نظر قرار داد. مانند جنس کاشی و سرامیک، رنگ کاشی و سرامیک، طرح کاشی و سرامیک، انواع کاشی و سرامیک و … که هر کدام را به طور مختصر توضیح خواهیم داد. قبل از هرچیز تصمیم بگیرید که کاشی و سرامیک را برای کدام قسمت از ساختمان خود می خواهید به کار ببرید و چه اندازه کاشی و سرامیک مورد نیاز شما است و همچنین این نکته را در نظر بگیرید که استحکام کاشی و سرامیک تا چه اندازه برای شما مهم است.

به عنوان مثال کاشی و سرامیک انتخاب شده برای کف باید استقامت بیشتری داشته باشد و یا کاشی و سرامیک دیوارها را می توان از بین کاشی و سرامیک های تزئینی که استحکام کمتری دارند انتخاب نمود. اولین نکته در خرید کاشی و سرامیک انتخاب محل است که قرار است کاشی را در آن نصب کنید. نوع کاشی ، طرح و رنگ آن برای هر محلی متفاوت است. به طور مثال کاشی که برای آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد با کاشی که برای حمام انتخاب می شود به طور مسلم متفاوت است.

همچنین نکته دیگر این است که کاشی و سرامیک دیوار لازم نیست اندازه پوشش کف محکم و بادوام باشد، چون قرار نیست وزن پاهای شما و لوازم سنگین منزل را تحمل کند، در عوض برای پوشش دیوار زیبایی و خوش‌نقش بودن کاشی مهم‌تر است. ضخامت و قدرت کاشی و قیمت آن هم از فاکتورهایی است که می‌تواند روی تصمیم شما تاثیر بگذارد. بنابراین، اینکه کاشی و سرامیک شما در کجا استفاده ‌شود مهم است.

مرغوبیت کاشی معمولا در آزمایشگاه هایی که در کارخانجات تولید کاشی و یا در خارج از کارخانه مستقر می باشد تعیین شده ، ابعاد و همچنین مستوی بودن سطح آن را بوسیله ابزار دقیق اندازه گیری نموده و مقاومت آن را در برابر بارهای وارده و همچنین تغییرات شدید حرارت تعیین می نمایند. اما آنچه که مسلم است شما در خرید کاشی و سرامیک دیگر به این ابزارها دسترسی ندارد ولی با چند نکتا ساده از کیفیت آن می توانید اطلاع پیدا کنید‌.

برای اطمینان از مرغوبیت در خرید کاشی و سرامیک کافی است کاشی را برای مدت چند ساعت (در حدود 12 ساعت ) در یخچال و یا فریزر قرار دهیم آنگاه آن را بیرون آورده و در آب جوش بیندازیم با وجود براینکه هرگز چنین اختلاف درجه حرارتی برای کاشی بوجود نخواهد آمد ولی اگر کاشی بتواند این اختلاف درجه حرارت را که چیزی در حدود 120 درجه سانتی گراد است تحمل نموده و لعاب روی آن ترک برندارد کاشی مرغوب می باشد برای اطمینان بیشتر این آزمایش را باید پنج یا شش بار انجام دهیم.

برخلاف تصور عموم توجه به طرح و رنگ در خرید کاشی و سرامیک در مراحل آخر مهم است. اما قبل از اینکه برای انتخاب طرح و رنگ کاشی تصمیم گیری کنید باید موضوع نظافت آنها را مد نظر بگیرید زیرا کاشی هایی که رنگ روشن مانند سفید دارند قطعا زودتر کثیف می شوند و باید به نظافت آن ها بیشتر اهمیت دهید تا همیشه تمیز براق بمانند اما کاشی هایی که رنگ های خاکستری، قهوه ای، آبی دارند نیاز به نظافت کمتری دارند

کاشی و سرامیک دیواری بیشتر برای آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام نصب می‌شود، انواع تزئینی آن برای اتاق خواب و یا پذیرایی و نشیمن هم کاربرد دارد. کاشی‌ لوکس برای این موارد پیشنهادی عالی است و طراوت و سرزندگی را به خانه شما می‌آورد. درست است که این نوع از کاشی و سرامیک وزن خاصی را تحمل نمی‌کند اما به هرحال باید حواستان به کیفیت و جنس آن باشد.

مرکز خرید کاشی قهوه ای با قیمت استثنائی

مرکز خرید کاشی قهوه ای با قیمت استثنائی مرکز خرید انواع کاشی قهوه ای و سرامیک با قیمت استثنایی به صورت آنلاین و غیر حضوری نیز فعالیت خود را آغاز کرده است. یک سرامیک هر چه کیفیتش پایین تر باشد، قیمتش نیز نازل تر است. شما برای این که از قیمت سرامیک کف پذیرایی، قیمت سرامیک درجه یک ارزان، قیمت سرامیک کف ۸۰ ۸۰ مطلع شوید، بهتر است به وب سایت های اینترنتی هم سر بزنید. این وب سایت ها گاهی حراج سرامیک ارزان راه می اندازند و بهترین موقع برای خرید این مصالح ساختمانی می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *