جلبک ها منبع ارزشمندی از مواد فعال طبیعی برای سلامت و سلامت پوست هستند.

عصاره جلبک دریایی برای پوست سرشار از مواد معدنی، ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها و پپتیدهای فعال زیستی است و خواص متعددی برای مراقبت از پوست و مو دارد.

به همین دلیل در سال ۲۰۱۶ ناتورالیس یک پروژه تحقیقاتی در خصوص بررسی خواص برخی از جلبک هایی که در منطقه دریایی حفاظت شده و غیرآلوده جزایر آزور رشد می کنند و از این پروژه متولد شده است، انجام داد.

SEAMOIST-CH، یک ماده فعال مرطوب کننده و ضد پیری، از عصاره جلبک Cystoseira humilis به دست آمد.

غنی بودن آن از اسیدهای آمینه و پلی ساکاریدها باعث تحریک تولید کلاژن و سایر پروتئین های دخیل در تنظیم فیزیولوژیکی هیدراتاسیون پوست مانند آکواپورین-۳ و فیلاگرین می شود.

OCEAN-AGE یک ماده فعال به دست آمده از عصاره جلبک Klamath است که مستقیماً در آب های دریاچه ای به همین نام در اورگان جمع آوری شده است.

این یکی از غنی ترین جلبک ها از نظر مواد فعال شناخته شده است.

حاوی سطوح بالایی از ویتامین B12، بتا کاتوتن، امگا ۶ و ۳ است.

OCEAN-AGE از ارتباط این عصاره با الیگوپپتیدهای کلاژن با منشاء دریایی، یک ماده فعال ضد پیری با عملکرد بازسازی کننده که قادر به تحریک سنتز کلاژن جدید و ایجاد آبرسانی و استحکام فوق العاده به پوست است، به وجود می آید.

آزتک ها قبلاً ارزش خود را برای سلامتی می دانستند و قدردانی می کردند تا آنجا که آنها را “غذای خدایان” می دانستند، اما ما آنها را در دربار فرانسه در زمان پادشاه خورشید لوئیس چهاردهم نیز می یابیم که دوره و روش های زندگی را تنظیم می کرد.

مجموعه در اینجا آنها را “وارچ” می نامیدند، نام باستانی جلبک دریایی جمع آوری شده در سواحل نرماندی، که تصور می شود نام سفید کننده (سفید کننده) از آن گرفته شده است، خاکستر آن توسط مردم محلی برای سفید کردن لباس ها استفاده می شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *