پلاسکو

همیشه پلاسکو کرمانشاه مزایایی دارد، زیرا انعطاف پذیر و ارزان هستند.

با این حال، بیشتر پلاستیک ها یک بار مصرف هستند، که همراه با نسبت بازیافت یا استفاده مجدد کم،

به طور قابل توجهی به آلودگی محیط زیست کمک می کند. این کار بخشی از پروژه ای است که به مطالعه عادات شهروندان پرتغالی در مورد بسته بندی پلاستیکی مواد غذایی می پردازد و بر جنبه های مربوط به پایداری تمرکز دارد.

این نظرسنجی از طریق یک پرسشنامه آنلاین در مورد پایداری، بازیافت و آگاهی از اثرات مواد پلاستیکی یا بقایای آنها بر محیط زیست انجام شد.

نتایج بر اساس تجزیه و تحلیل آماری داده ها به دست آمد. شرکت کنندگان تمایل دارند به تأثیر منفی بسته های پلاستیکی بر محیط زیست فکر کنند.

۳۹٪ گاهی اوقات پلاستیک نمی خرند. و ۳۰٪ سعی می کنند به دنبال جایگزین باشند. بخش قابل توجهی، ۸۱ درصد، از اجتناب از ظروف پلاستیکی و کاهش استفاده از کیسه های پلاستیکی حمایت می کند.

اکثر شرکت کنندگان دانش خوبی از بازیافت دارند و به شدت با استفاده از مواد بازیافتی موافق هستند و ۸۷ درصد از پاسخ دهندگان جداسازی انواع مختلف زباله را برای بازیافت تمرین می کنند.

تغییر عادات مصرف پلاستیک کار آسانی نبوده است. با این وجود، انتظار می رود که جامعه به طور فزاینده ای به سمت عادات پایدار حرکت کند و اقدامات خود را زیر سوال ببرد و تأثیر آنها بر محیط زیست را در نظر بگیرد.

پلاسکو

بسته بندی مواد غذایی کاملا ضروری است و سیستم های غذایی مدرن بدون بسته بندی نمی توانند به درستی عمل کنند.

زنجیره های غذایی امروزی با گستردگی وسیع جغرافیایی و همچنین زنجیره های ارزش در سطح جهانی مشخص می شوند .

وظیفه اولیه بسته بندی مواد غذایی محافظت از محصول موجود در آن، حفظ ایمنی و ویژگی های ارگانولپتیک آن است.

در این میان، خواصی مانند طعم، رنگ و عطر برای مصرف کننده ای که محصول را خریداری و مصرف می کند بسیار مهم است.

علاوه بر این، بسته به عنوان مانعی برای میکروارگانیسم ها و تغییرات نامطلوب دما، نور و رطوبت عمل می کند و از محصول در هنگام حمل و نقل و نگهداری در برابر فساد میکروبی، تغییرات شیمیایی یا تغییرات فیزیکی محافظت می کند.

عملکردهای بسته بندی مورد نیاز برای سیستم بسته بندی مواد غذایی به صورت PC3 بیان می شود که مخفف عبارت Protection، Containment، Communication و Convenience است .

با این حال، انتخاب یک بسته بندی مناسب تنها عاملی نیست که ماندگاری محصول را تضمین می کند. در واقع، علاوه بر انتخاب مواد مناسب برای بسته بندی، که بسیار مهم است، شرایط نگهداری مواد غذایی نیز به همان اندازه مهم است

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *