لوله

تا به امروز، هیچ نگرانی اصلی در مورد استفاده از لوله پلیکا اورامان وجود ندارد، زیرا در طول فرآیند تولید از فتالات یا BPA استفاده نمی کند.

حتی، پلیکا قابل بازیافت است و می تواند در دماهای بسیار زیاد به اشکال جدید تغییر شکل دهد.

بنابراین همه چیز در مورد تفاوت کلیدی بین PVC و پلیکا بود، حرکت بعدی به سمت مزایایی که می توانید با استفاده از این لوله ها داشته باشید.

لوله

  • مواد پلیکا کاملاً پایدار و غیر واکنشی هستند و می توانند تا دمای ۶۰ درجه سانتیگراد را تحمل کنند این باعث می شود آن را به یک محیط ایده آل برای حمل آب آشامیدنی و دیگر انواع آب تبدیل کنید.
  • پلیکا کسری از وزن لوله های فلزی را وزن می کند و حمل، حمل و نصب آن را آسان می کند.
  • پلیکا در طول‌های مختلف تولید می‌شود که به کارگران ساختمانی کمک می‌کند تا تعداد اتصالات را به حداقل برسانند و شانس نشتی را به حداقل برسانند برای آب بندی و اتصال مواد با حلال هایی مانند سیمان، اتصالات لوله پی وی سی به جوش یا فلزکاری به عنوان اتصال نیازی نیست.

پی وی سی می تواند خطراتی را برای سلامتی ایجاد کند زیرا سیم های روکش شده با PVC می توانند در آتش به دلیل روان کننده هایی که در ساخت آن استفاده می شود، بخار HCl ایجاد کنند.

فتالات‌هایی مانند بنزیل بوتیل، دی‌بوتیل و DEHP یکی از آن زیر مواد مضری هستند که در PVC برای انعطاف‌پذیری استفاده می‌شوند، این مواد در پاکستان در طول سال‌ها محدود و ممنوع شده‌اند.

برای داشتن کیفیت انعطاف پذیر و قابل دوام، بسیاری از تولید کنندگان پلاستیک سازها را با مواد ایمن تر جایگزین کرده اند.

لوله های PVC و پلیکا هر دو به گونه ای طراحی شده اند که بادوام باشند.

با این حال، لوله های پلیکا در مقایسه با PVC دوام بیشتری دارند یکی از مثال‌های پشت سر دوام بیشتر پلیکا این است که پلیکا نفوذ هوا را کاهش می‌دهد تا فضای داخلی شما راحت باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *